Uvnitř Owen Stitch — 3 minuty

Jak se starat o full grain kůži

Věříme, že základními vlastnostmi zodpovědně vyrobených produktů jsou kvalita a trvanlivost. Ale v tom taky spočívá efektivní péče o materiál. Správná péče o full grain kůži pomáhá prodloužit délku životního cyklu produktu o desetiletí.

Když je full kůže špinavá, mokrá nebo cítíš že ztrácí život, tak je nejlepší sáhnout po vosku a držet se hrsti základních pravidel. Vosk dá full grain kůži lesk, zvýší její odolnost a zároveň impregnuje proti vodě.

Když je full grain kůže špinavá

Pokud je kůže špinavá, navlhči hadřík vlažnou vodou a nečistoty setři. Ale dej ale pozor, aby se kůže nepromáchala. Poté nech kůži uschnout a namaž ji voskem.

Když je full grain kůže mokrá

Pokud je kůže mokrá, otři jí hadříkem a nech jí vyschnout. Dej pozor, aby si kůži neohnul nebo nenatáhl, mokrá kůže si totiž hodně pamatuje. Po uschnutí kůži navoskuj voskem, aby se nevysušila.

Když je full grain kůže suchá

Pokud je kůže popraskaná, tak jsi podcenil péči a kůži nechal vysušit. Nic ale není ztraceno. Použij vosk a kůži opakovaně voskuj, dokud neucítíš je kůže vosk absorbovala. Kůže bude postupně hydratovat a žít dál.

Čím pečujeme o full grain kůži v Owen Stitch?

S kůží pracujeme každý den, bylo jasné že dřív nebo později namixujeme vlastní vosk, který bude dávat smysl. Při vývoji našeho vosku, jsme museli jít pod povrch, pečlivě vybrat lokální ingredience, které nenajdeš na každém rohu.

Povedlo se, konsolidace eticky získaných ingrediencí z České republiky a ručně namícháno a naplněno v Praze.

A naše oblíbená vůně? Včelí vosk s voňatkou citronovou 🤤

LC30 voňatka citronová
Včelí vosk pro péči o kůži
400 Kč

Nepíšeme často,
ale odběru nebudeš litovat.

Děkujeme, odběr je potvrzen
Při odesílání formuláře se něco pokazilo

* Včetně respektu k tvému soukromí

© 2021 Owen Stitch Studios s.r.o., Všechna práva vyhrazena.