Uvnitř Owen Stitch — 3 minuty

Jak se starat o full grain kůži

Základními vlastnostmi etických produktů jsou kvalita a odolnost. V tom taky spočívá efektivní péče o materiál.

Správná péče o full grain kůži pomáhá prodloužit životnost produktu o desetiletí. Když je full kůže špinavá, mokrá nebo cítíš, že ztrácí život. Je nejlepší sáhnout po vosku a držet se základních pravidel. Vosk dá full grain kůži lesk, zvýší její odolnost a zároveň impregnuje proti vodě.

Leather care box, Péče o kůži, Owen Stitch

Když je full grain kůže špinavá

Pokud je kůže špinavá, navlhči hadřík vlažnou vodou a nečistoty setři. Pozor, aby se kůže nepromáchala. Poté nech kůži uschnout a namaž ji voskem.

Leather care, Péče o kůži, Owen Stitch

Když je full grain kůže mokrá

Pokud je kůže mokrá, otři jí hadříkem a nech jí vyschnout. Dej pozor, abys kůži neohnul nebo nenatáhl, mokrá kůže si totiž hodně pamatuje. Po uschnutí kůži navoskuj voskem, aby se nevysušila.

Leather care, Péče o kůži, Owen Stitch

Když je full grain kůže suchá

Pokud je kůže popraskaná, tak jsi podcenil péči a kůži nechal vysušit. Nic není ztraceno. Použij vosk a kůži opakovaně voskuj, dokud neucítíš, že kůže vosk absorbovala. Kůže bude postupně hydratovat a žít dál.

Leather care, Péče o kůži, Owen Stitch
Leather care box, Péče o kůži, Owen Stitch

Čím pečujeme o full grain kůži v Owen Stitch?

S kůží pracujeme každý den. Bylo jasné, že dřív nebo později namixujeme vlastní vosk. Při vývoji vosku jsme museli jít pod povrch, pečlivě vybrat lokální ingredience, které nenajdeš na každém rohu.

Povedlo se. Konsolidace eticky získaných ingrediencí z České republiky a ručně namícháno a naplněno v Praze na Žižkově.

A naše oblíbená vůně? Včelí vosk s voňatkou citronovou.

Když bude kůže suchá nebo popraskaná, sáhneš po BW300. Poprvé se to bude zdát jako obyčejné natření vosku na tvůj full grain kousek. Potom to bude ale šamanistický rituál, který se stane nedílnou součástí tvého života.Pro zvýšení životnosti tvoji full grain kůže. BW300 je univerzální pomocník pro péči o kůži. Interně vyvinutý vosk s přírodní vůní borovice. Konsolidace eticky získaných surovin z České republiky. Ručně namícháno a plněno v Praze na Žižkově.
BW300 voňatka citronová
400

Číst dál

Nepíšeme často,
ale odběru nebudeš litovat.

Děkujeme, odběr je potvrzen
Při odesílání formuláře se něco pokazilo

* Včetně respektu k tvému soukromí

© 2022 Owen Stitch Studios s.r.o., Všechna práva vyhrazena.