Uvnitř Owen Stitch — 4 minuty

Etický sourcing

Etický sourcing je udržitelný přístup získávání materiálů a jeho přepravy. Je to spojení s farmáři, pastevci a dodavateli transparentním a holistickým způsobem. To nám umožňuje vytvářet etické produkty založené na radikální autentičnosti.

Ethical sourcing, etický sourcing, Owen Stitch

Každý materiál, výrobní postup nebo přepravní cesta vyžaduje průběžnou péči. Naše produkty se mohou jednoho dne stát "nejlepší", ale tato dokonalost je pomíjivá a stagnace jí ublíží. Jen neustálé zlepšování může produkt udržet na pomyslném vrcholu.

Environmetální odpovědnost

Materiály

Příroda je pro nás největším zdrojem inspirace. Je to také místo, odkud získáváme naše materiály a kde je dopad spotřeby znát nejvíc. Žádné rozhodnutí není bráno na lehkou váhu. Při volbě materiálu hodnotíme jeho účinnost, funkční vlastnosti, chemické složení a množství.

Prozkoumat všechny materiály ↗

Logistika

Při přepravě materiálů eliminujeme zbytečné zastávky a nemáme žádné prostředníky. Vytvořili jsme logistický plán, který je šetrný k životnímu prostředí, minimalizuje silniční dopravu a vyhýbá se letecké dopravě s cílem snížit uhlíkovou stopu našich produktů.

Ano. Parta snílků přece nemůže mít reálný dopad. Ale i tak jsme to museli vyzkoušet. Zjistit, co je možné. A navíc, kdo by nechtěl nakládat palety kůže do vlaku. Dohadovat se s celníky v Rusku, a hlídat přepravu drahocenného materiálu přes Transsibiřskou magistrálu.

Dodavatelský řetězec

Vzájemný respekt jde ruku v ruce s našimi produkty. Trpělivě nasloucháme a jsme připraveni pomoct, zkoušet a jít nad rámec možného.

Na cestě etického získávání materiálů se někdy věci pokazí a leckdy na obou stranách. S partnery pracujeme jako jeden tým, navzájem si důvěřujeme a společně trávíme čas hledáním udržitelného řešení.

Vyvinuli jsme, a stále zdokonalujeme Dodavatelský kodex, který je se vztahuje na všechny úrovně dodavetelekého řetězce.
Smlouva je pro nás závazná, ale zůstáváme empatičtí.

Prozkoumat Dodavatelský kodex ↗
Ethical sourcing, etický sourcing, Owen StitchEthical sourcing, etický sourcing, Owen StitchEthical sourcing, etický sourcing, Owen Stitch

Sociální odpovědnost

Spravedlivé pracovní podmínky

Výroba materiálů vyžaduje spoustu času a práce. Do procesu je zapojeno mnoho pracovníků. Jsme odpovědni za zajištění spravedlivých podmínek pro každého. Nezáleží na tom, zda je to pastevec vMongolsku, operátor v Japonsku nebo designér v Praze.

Číst dál

Nepíšeme často,
ale odběru nebudeš litovat.

Děkujeme, odběr je potvrzen
Při odesílání formuláře se něco pokazilo

* Včetně respektu k tvému soukromí

© 2021 Owen Stitch Studios s.r.o., Všechna práva vyhrazena.