Uvnitř Owen Stitch — 4 minuty

Pět důvodů proč zvolit  Mongolskou full grain kůži

Hovězí kůže je opravdu mimořádný materiál s více než 7000-let dlouhou historií. Dnes ale většina kůže pochází z jatek a farem, kde krávy žijí ve stísnených a nelidských podmínkách.

Na světě už zbývá jen pár míst, kde je možné kůži získat eticky. Myslíme, že jsme jedno takové místo našli. A tady je pět důvodů proč zvolit full grain kůži z Mongolska.

1. Kůže bez jatek

Mongolská full grain kůže je eticky získaná přímo z náhorní stepi, kde Turano krávy mongolské žijí cely život v symbióze s nomádskou rodinou. Jejich život končí jen když to situace vyžaduje, a to většinou na podzim, když se nomádská rodina připravuje na tuhou a dlouhou zimu.

Ethical leather, Etická kůže, Owen Stitch

2. Full grain: udržení kůže v původním stavu

Full grain znamená, že kůže při výrobě neprošla broušením, leštěním nebo jiným procesem pro odstranění přirozených nedostatků. Je to první vrstva kůže, která jí dává prodyšnost, sílu a odolnost.

Ethical leather, Etická kůže, Owen Stitch

3. VEgetable TANNED: organicy činěná

Žádné syntetické látky a industriální výrobní linky. Ale tradiční metoda činění používaná už 2500-lety. Postup, který eliminuje toxické látky, je založený pouze na kůře a rostlinných tkáních.

Ethical leather, Etická kůže, Owen Stitch

4. Houževnatost ze země stepní a hor

Díky nadmořské výšce a studenému podnebí mongolské náhorní plošiny. Naše krávy žijí v extrémním kontinentálním klima s dlouhými zimami a krátkými léty. Toto drsné prostředí je jejich domovem, a proto jsou tak houževnaté a jejich kůže tak kvalitní. Pokud existuje lepší místo pro získání etické kůže, zatím jsme ho nenašli.

Ethical leather, Etická kůže, Owen Stitch

5. Zanechat pozitivní stopu

Zavazujeme se přispívat 5% z každého prodeje na ochranu životního prostředí a podporu komunit na místech, odkud pochází naše materiály. Pro naši full grain kůži je to severo-západní Mongolsko.

Ethical leather, Etická kůže, Owen Stitch

Závěrečná úvaha

Volba etického materiálu jde ruku v ruce s jeho péči. Pokud tě zajímá jak se starat o full grain kůži, tak čti dál: Jak se starat o full grain kůži.

Číst dál

Nepíšeme často,
ale odběru nebudeš litovat.

Děkujeme, odběr je potvrzen
Při odesílání formuláře se něco pokazilo

* Včetně respektu k tvému soukromí

© 2021 Owen Stitch Studios s.r.o., Všechna práva vyhrazena.