Uvnitř Owen Stitch — 4 minuty

Pět důvodů proč zvolit  Mongolskou full grain kůži

Hovězí kůže je opravdu mimořádný materiál s bohatou, více než 7000 let dlouhou minulostí. V současné době ale většina kůže pochází z jatek a farem, kde krávy žijí v stísněných prostorách.

Dnes zbývá jen pár míst, kde tento materiál získat eticky.

Myslíme, že jsme jedno místo našli, tady je pět důvodů proč zvolit tento vysoce funkční materiál.

1. Kůže bez jatek

Mongolská full grain kůže je eticky získaná přímo z náhorní stepi, kde Turano krávy mongolské žijí cely život v symbióze s nomádskou rodinou. Jejich život končí jen když to situace vyžaduje, a to většinou na podzim, když se nomádská rodina připravuje na tuhou a dlouhou zimu.

2. Full grain: udržení kůže v původním stavu

Full grain znamená, že kůže při výrobě neprošla broušením, leštěním nebo jiným procesem k odstranění přirozených nedostatků. Je to první vrstva kůže, což jí dodává prodyšnost, sílu a odolnost.

3. Organicky vyrobená

Žádné syntetické látky na industriálních výrobních linkách, které spotřebovávají hodně vody a spoustu energie.

Ale tradiční metoda činění používaná už 300 let před naším letopočtem. Postup, který eliminuje toxické látky, a je založený pouze na rostlinných taninech z kůry a rostlinných tkáních.

4. Houževnatost ze země stepní a hor

Díky nadmořské výšce a studenému podnebí mongolské náhorní plošiny, naše krávy žijí v extrémním kontinentálním klima s dlouhými, chladnými zimami a krátkými léty. Toto drsné prostředí je jejich domovem, a proto jsou tak houževnaté a jejich kůže tak kvalitní.

Pokud existuje vhodnější místo pro získání etické kůže, zatím jsme ho nenašli.

5. Zanechat pozitivní stopu

Zavazujeme se přispívat 5% z každého prodeje na ochranu životního prostředí a podporu komunit na místech, odkud pochází naše materiály.

Závěrečná úvaha

Volba etického materiálu jde ruku v ruce s jeho péči. Pokud tě zajímá, jak se starat o full grain kůži, tak čti dál: Jak se starat o full grain kůži.

Nepíšeme často,
ale odběru nebudeš litovat.

Děkujeme, odběr je potvrzen
Při odesílání formuláře se něco pokazilo

* Včetně respektu k tvému soukromí

© 2021 Owen Stitch Studios s.r.o., Všechna práva vyhrazena.