Materiály Owen Stitch — 4 minuty

Organická bavlna

Naše panenská bavlna pochází z bio-farmy v Kyrgyzstánu, kde je pěstována ekologickými postupy, které eliminují používání syntetických pesticidů, herbicidů a GMO semen.

Farma:

Jalal-Abad, Kyrgyzstán

Vyzrňování:

Jalal-Abad, Kyrgyzstán

Předení:

Velen, Německo

Tkaní:

Hronov, Česká Republika

Proč

Když jsme zkoumali bavlnu, abychom určili její dopad na životní prostředí, mysleli jsme si, že bavlna je „čistá“ a „přírodní“, protože pochází z rostliny. S rostlinou jsme měli pravdu. Ale při konvenčním pěstování bavlny je však velmi málo čistého nebo přírodního.

V porovnání s konvenčním pěstováním bavlny, pěstování organická bavlna snižuje CO₂ emise o 45% a minimalizuje spotřebu vody o 90%.

0,96% světové produkce bavlny je pěstována organicky [1]

Alternativou je vyloučit syntetické chemikálie a na místo toho použít organicky pěstovanou bavlnu.

Pět důvodů proč jsme se rozhodli pro organickou bavlnu:

1. Farmáři nepoužívají pesticidy, herbicidy ani GMO semena

2. Pěstování vyžaduje přibližně o 91% méně vody [2]

3. Ruční sběr je bezpečný pro pracovníky

4. Pěstování nepotřebuje žádné těžké chemikálie

5. Vlákna z organické bavlny jsou silnější a odolnější

Věříme, že postupy ekologického zemědělství podpoří biologickou rozmanitost a zdravé ekosystémy. Proto všechna naše organická bavlna pochází z bio farmy v Kyrgyzstánu, kde spolupracujeme s farmáři od kultivace semínek až po sklizeň.

Jak

Farmáři, kteří pěstují bavlnu bez škodlivých chemikálií, eliminují svoji závislost na velkých agrochemických firmách a nevystavují své zaměstnance toxickým a karcinogenním látkám.

Na místo syntetických pesticidů, herbicidů, defoliantů, hnojiv a osiva GMO používaných k pěstování konvenční bavlny, organicky pěstovaná bavlna využívá přírodní látky ke zvládání škůdců a budování zdravé půdy.

Spolupráce s farmáři a dodavateli nám pomáhá porozumět komplexnímu textilnímu trhu. A když jsme se zapojíme do celého procesu, můžeme tak vybírat pouze ty nejudržitelnější materiály pro naše produkty.

Dalsí čtení

Nepíšeme často,
ale odběru nebudeš litovat.

Děkujeme, odběr je potvrzen
Při odesílání formuláře se něco pokazilo

* Včetně respektu k tvému soukromí

© 2021 Owen Stitch Studios s.r.o., Všechna práva vyhrazena.